Papilomy: Co způsobuje výrůstky na kůži a jak se jich zbavit?
Objevili jste si na těle malé nebolestivé kožní výrůstky? Zachycují se vám o oblečení, šperky nebo posílali vaše víčka? Pravděpodobně jde o kožní papilomy – nezhoubné nádorky, které sice závažné problémy často nezpůsobují, ale zavazují z praktického i estetického hlediska.
Co kožní papilomy způsobuje a jak je odstranit? Přečtěte si náš článek o kožních papilomech a které přírodní oleje slovenské přírodní kosmetiky Bellmedi vám v boji proti nim pomohly.
Kožní papilomy – co to je a jak vznikají?
Kožní papilomy jsou malé výrůstky, které jsou tvořeny mini krevními cévami, kolagenem a kůží. Kožní papilomy – fibromy – mají různé tvary, mohou být hrudkovité, hladké, bulkovité či na stopce. Barva kožních papilomů je stejná jako okolní pokožka, ale existují i papilomy s tmavším zbarvením a mohou připomínat bradavice. Papilomy se nejčastěji vyskytují v záhybech kůže, na víčkách, na krku, v podpaží, v tříslech či po bocích hrudníku. Co kožní papilomy způsobuje?
Příčina vzniku kožních papilomů je lidský papilomavirus (HPV), který se může projevit vznikem kožních výrůstků, ale také nemusí. Kožní papilomy jsou také dědičné, objevují se ve vyšším věku, ale i při nadváze či nadměrném pocení. Přestože jsou nerakovinné a nezpůsobují zdravotní problémy, působí neesteticky a mnozí se jich chtějí rychle a efektivně zbavit. Jak kožní papilomy odstranit?
Přírodní oleje pro odstranění kožních papilomů
Tyto neškodné kožní výrůstky lze odstranit několika způsoby – babské recepty říkají a podvázání kožního papilomu dentální nití, potírání jablečným octem či vlaštovičníkem. Odstranění kožních papilomů je možné také tekutým dusíkem či chirurgickým zákrokem. Zákazníci slovenské přírodní kosmetiky Bellmedi na kožní papilomy vyzkoušeli trojici přírodních olejů – Nimbový olej, Česnekový olej a esenciální Tea Tree olej – přečtěte si, jakých výsledků s nimi dosáhli.
Nimbový olej patří mezi zázraky přírody. Své výsledky prokázal v boji proti ekzémům, psoriáze, odstranění pigmentových skvrn či dalších kožních problémů. Nimbový olej efektivně odstraňuje kožní papilomy, bradavice, kuří oka a kožní výrůstky. Je ideální pro citlivou pleť a použít jej můžete i na vlasy – zmírňuje vypadávání a podporuje jejich růst.
Česnekový olej má silné regenerační schopnosti a pomáhá bojovat proti kožním problémům jako psoriáza, akné či lupy. I na základě recenzí a vašich reálných příběhů česnekový olej pomáhá i při odstranění kožních papilomů, výrůstků, bradavic či fibromů.
Tea Tree esenciální olej působí jako přírodní dezinfekce a svou účinnost dokázal iv boji proti virovým bradavičkám či kožním papilomů . Mimo jiné je Tea Tree čajovníkový olejíček možno využít při bolestech svalů, infekcích, vyrážkách, aftech či oparech.
Důležité: Pokud kožní papilomy bolí, jsou podrážděné, krvácejí, mění tvar i velikost, je třeba vyhledat kožního lékaře, který doporučí vhodnou léčbu. Samoléčba přírodními oleji se v těchto případech nedoporučuje.